• Bez kategorii

    Jak przechowywać drewno

    Budowaliśmy, budowaliśmy i zbudowaliśmy. Holz hausen czy Wood House co w wolnym tłumaczeniu na język polski brzmi: Stóg drewna. Do zimy jeszcze daleko ale słyszałam w tv, że „taki mamy klimat” i przez pół roku jest zimno. Jak słońce nie świeci to jest szaro buro a ludziom brakuje witaminy D, więc są smutni i wkurwieni. Zupełnie co innego niż na wyspie Rodos, gdzie słońce świeci cały rok. Niestety to nie nasz kraj Zeus uczynił wyspą słońca. My na wsi mamy dwa sezony. Przygotowanie do lata i przygotowanie do zimy. Drugi sezon właśnie się zaczął. Wg rytmu pracy z drewnem i tak dużo za późno albo za wcześnie bo akcja z…

  • Bez kategorii

    Fura

    Gdyby moja działalność w ogrodzie przekładała się na aktywność blogową to byłoby zdecydowanie więcej wpisów niż jeden na miesiąc. Przepraszam was kochani czytelnicy za tak długą przerwę w nadawaniu ale tyle się dzieję, że często nie ma czasu taczki załadować. Czuję, że za niedługo nadejdzie pełna mobilizacja i pokażę Wam co zbudowaliśmy, co posadziliśmy, co owocuje i co kwitnie. Ale póki co, żeby nie męczyć już Was dłużej robaczkami zobaczcie jaka fajna fura po naszej wsi jeździ 🙂 

  • Bez kategorii,  wiejska rada

    Jak aerować trawnik

    Czy Wasz trawnik po zimie też straszy pożółkłymi placami i łysiną? To mam tak samo jak Wy. Dlatego nadszedł czas, aby zadać sobie jedno z wielu, trudnych pytań tej wiosny. Jak aerować trawnik?  W naszym przypadku to bardzo trudne pytanie, bo nie wiadomo od czego zacząć. Trawnik jest spory, możliwości wiele. A jak nie wiadomo od czego zacząć, to trzeba zacząć od początku. Dlatego na pierwszy ogień poszedł trawnik od frontu. Krok pierwszy to grabienie.  Po zimie trawnik jest sfilcowany co utrudnia dostęp słońca i powietrza. Dzięki grabieniu uwalniamy go od mchu i starych, zeschniętych liści w których rozwijaj się pleśń.  Z naszego trawnika zgrabiliśmy dwie taczki sfilcowanych śmieci. Kolejny krok to aerowanie…