wiejska rada

Goście

Nasz ogród jest bardzo otwarty i towarzyski. Panuje tu spokój, jest dużo starych drzew i owocowych krzewów, które chętnie odwiedzają ptaki. Oczywiście poza ptakami wpadają też przybysze z najodleglejszych galaktyk.P1070493 zdjęcie 1Ale to:mszyce P1070486 P1070488To jakiś barbarzyński desant z kosmosu, który zagraża naszym różom i nie wiadomo komu jeszcze. Na szczęście dzięki moim nowym znajomościom zawartym na fejsbukowych grupach dowiedziałam się, że na mszyce to najlepiej działa :

  • wywar z bazylii czosnku pokrzywy i słodkiego mleka,
  • wywar z pokrzywy, cebuli i liści rabarbaru,
  •  Mospilan
  •  Karate 

Przygodę z opryskami w tym sezonie zacznę z Karate 🙂 mocno brzmi więc wierzę, że skutecznie rozwiąże problem. Ponadto środek ten działa na wszystkie stadia rozwoju robali i jest przyjazny dla pszczółek. Jutro lecę do sklepu i jak tylko pogoda będzie sprzyjać zaczynam kontrofensywę.

Komentarze

komentarzy

Jeden Komentarz

  • dziadek leśny

    „Na mszyce najlepiej działa…” nasturcja. W pobliżu roślin, które chcemy uchronić przed mszycami, sadzimy nasturcje. Mszyce wybiorą je jako pierwszy cel ataku. Gdy się na nich rozplenią, wystarczy je wyrwać i utylizować np. w kompostowniku, bądź ognisku. Kwiatki są całkiem estetyczne (pomarańczowe), można je nawet jeść. W smaku przypominają rzodkiewkę, a zanim je obrobią pszczoły, są pysznie słodkie.
    Pozdro z innej wsi pachnącej sosną.

Dodaj komentarz